Nejprodávanější fotbalové dresy 2015/2016

Jedním z ukazatelů oblíbenosti fotbalových klubů a hráčů jsou prodané dresy. Web Skysport.com vytvořil přehlednou tabulku nejprodávanějších fotbalových dresů v sezóně 2015/2016 a my se na ni můžeme společně mrknout.

nejprodávanější fotbalové dresy 2015/16

zdroj:skysport.com

V prvním sloupci vidíme název klubu. V druhém počet prodaných dresů celkem (v závorce změna oproti minulé sezóně). Ve třetím značku, která klub obléká a v posledním hráče daného klubu, jehož dresy se prodávají nejvíce.

Čísla jsou to určitě parádní a když vezmeme v potaz, že například na oficiálním webu Manchesteru United se dres prodává za cenu průměrně kolem 2500 Kč, tak je to velmi slušná injekce do klubové kasičky.

Na prvním místě je pro mnohé možná celkem překvapivě Anthony Martial z Manchesteru United, který dokonce předehnal i Messiho a Ronalda. Dresy tohoto mladého francouzského hráče se začaly ve velkém prodávat hned po jeho parádním debutu v dresu United, kdy se postaral o jednu z branek proti Liverpoolu a ihned se tak stal oblíbencem mezi fanoušky.

Machester United dokázal v sezoně 15/16 navýšit svoje prodeje o úctyhodných 40%, což je dáno také smlouvou s firmou Adidas, která obléká 6 z 12 top klubů co do počtu prodaných dresů.

Barcelona, Real, Chelsea, Bayern se svými top hráči na dalších místech už asi nikoho moc nepřekvapí. Na posledním místě stojí ještě za zmínku Leicester, který prožil doslova snovou sezonu.

Vzhledem k tomu, jaké transfery se udály pro právě začínající sezonu 2016/17, bude určitě zajímavé sledovat, jakých čísel se dočkáme příští rok a kteří hráči budou vévodit tabulce. Pogba, Zlatan, Messi, Ronaldo, nebo nás překvapí někdo úplně jiný? Jaký je váš tip? Napište do komentářů.

Truny

Truny

Na trhu je dnes nepřeberné množství kopaček a vyznat se v nich je někdy kunšt. Rád bych na tomto webu sdílel recenze a články, které by snad mohly někomu pomoct při výběru a rozhodování. Pokud budete mít jakékoliv připomínky nebo návrhy, určitě napište!

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *