Nejprodávanější fotbalové dresy klubů 2015/2016

Aktualizováno 15. 1. 2021

Fotbalové dresy klubů jsou jedním z ukazatelů oblíbenosti. Web Skysports.com vytvořil přehlednou tabulku, ve které najdeme nejprodávanější fotbalové dresy klubů v sezóně 2015/2016.

nejprodávanější fotbalové dresy 2015/16

Sloupce v tabulce:

  1. název klubu
  2. počet prodaných dresů celkem (v závorce změna oproti loňsku)
  3. značka výrobce dresů
  4. hráč daného klubu, jehož dresy se prodávají nejvíce

Čísla jsou to určitě parádní a když vezmeme v potaz, že například na oficiálním webu Manchesteru United se dres prodává za cenu průměrně kolem 2500 Kč, tak je to velmi slušná injekce do klubové kasičky.

Na prvním místě je pro mnohé možná celkem překvapivě Anthony Martial z Manchesteru United, který dokonce předehnal i Messiho a Ronalda. Dresy tohoto mladého francouzského hráče se začaly ve velkém prodávat hned po jeho parádním debutu v dresu United, kdy se postaral o jednu z branek proti Liverpoolu a ihned se tak stal oblíbencem mezi fanoušky.

Machester United dokázal v sezoně 15/16 navýšit svoje prodeje o úctyhodných 40%, což je dáno také smlouvou s firmou Adidas, která obléká 6 z 12 top klubů co do počtu prodaných dresů.

Barcelona, Real, Chelsea, Bayern se svými top hráči na dalších místech už asi nikoho moc nepřekvapí. Na posledním místě stojí ještě za zmínku Leicester, který prožil doslova snovou sezonu.

Vzhledem k tomu, jaké transfery se udály pro právě začínající sezonu 2016/17, bude určitě zajímavé sledovat, jakých čísel se dočkáme příští rok a kteří hráči budou vévodit tabulce. Pogba, Zlatan, Messi, Ronaldo, nebo nás překvapí někdo úplně jiný? Jaký je váš tip? Napište do komentářů.

Mrkněte taky na FANSHOP dvou nejoblíbenějších fotbalových speciálek u nás a vyberte si to svoje.

Ohodnoť článek.

Hodnocení 0 / 5. Hlasovalo: 0

Ještě nikdo nehodnotil, budeš první?

Tvoje komentáře pomáhají i ostatním. Díky.

komentář

Topkopačky
Logo