Kopačky Puma One – zbrusu nové silo kopaček Puma

Firma Puma se nedávno rozhodla k celkem razantnímu kroku. Ukončila výrobu celého sila kopaček Puma evoSPEED a sila Puma evoTOUCH a nahradila je úplně novým silem kopaček Puma One. Proč k tomuhle kroku sáhla a jaké jsou nové kopačky Puma One?

Kopačky Puma One – představení

Zatímco kopačky evoSPEED s námi byly od roku 2012, a za celou tu dobu jsme měli možnost vyzkoušet celkem 5 generací těchto rychlostních kopaček, kopačky evoTOUCH se poprvé objevily teprve před rokem – v červenci 2016.

Kopačky Puma One by měly spojovat to nejlepší z kopaček evoSPEED a evoTOUCH. Měly by být lehké, pohodlné, flexibilní, odolné a poskytovat čistý kontakt s balonem. Prostě takové all-in-one kopačky.

fotbalové kopačky Puma One

Puma One 17.1

Nejlepší model celého sila – top model – Puma One 17.1 nabízí svršek z části kožený (přední část zhruba od poloviny dopředu) a z části syntetický (zadní část zhruba od poloviny dozadu). Firma Puma bohužel blíže nespecifikovala o jakou kůži se jedná, ale podle všeho jde o telecí kůži (na žebříčku kvality hned za klokaní kůží). Některé zdroje zmiňují klokaní kůži, ale myslím si, že pokud by se jednalo opravu o nejkvalitnější klokaní kůži, firma Puma by se s tím velice ráda pochlubila hned na při představení.

Puma One kopačky

Jestli tomu tak je, je celkem škoda, že u této vlajkové lodi celého sila není použita o něco kvalitnější kůže. Například kopačky z ukončeného sila Puma Evotouch PRO (mimochodem jedny z nejlepších kopaček roku 2016) byly z klokaní kůže a tak je použití telecí kůže trochu krokem zpět. I tak je ale telecí kůže stále velmi kvalitní a rozhodně to není nic, co by odrazovalo od koupě.

Zkus taky:
Jak prošlápnout a roztáhnout nové kopačky

Zavazování kopaček je umístěno klasicky uprostřed a nese s sebou některé prvky, které najdeme například u kopaček Nike (Flywire provázky) jen trochu jinak řešené. Místo klasického jazyku je tady vrstva pleteného Evoknit materiálu, která vystupuje z kopačky ven a u kotníků tvoří ne moc vysokou ponožku. Můžeme tak mluvit o mid cut kopačkách.

nové silo kopaček Puma One

Vložka je plně vyjímatelná a je z příjemné syntetické kůže. Povedla se. Zatímco horní část kopačky je inspirována spíše kopačkami řady evoTOUCH, dolní část – podešev – je inspirována rychlostním silem evoSPEED. Podrážka je z lehkého, celkem flexibilního a odolného PEBEX materiálu. Lisované kolíky u FG verze jsou velmi dobrým mixem čepelovitých a kónických (kuželovitých/kruhových) špuntů. Super kombinace.

kopačky Puma One

Kopačky váží kolem 200+ gramů, takže nejsou úplně nejlehčí. Je to takový lepší průměr. V téhle váhové kategorii dnes najdeme většinu top kopaček všech firem.

Puma One ostatní modely řady

Celé nové silo kopaček obsahuje několik modelů, jak tomu bývá u většiny kopaček. Jednotlivé modely mají různou kvalitu zpracování a materiálů, což se projevuje samozřejmě také v ceně.

Na trhu najdeme kopačky:

  • Puma One 17.1
  • Puma One 17.2
  • Puma One 17.3
  • Puma One 17.4

Nejlepší model Puma One 17.1 jsme si již představili. Model 17.2 je levnější, nabízí o trochu méně kvalitní kůži na svršku a jazyk s ponožkou u kotníků není z Evoknit materiálu, ale pouze z materiálu Spandex.

Model 17.3 pak nabízí ještě méně kůže na kopačce a levnější syntetické materiály. Vůbec nejlevnější model 17.4 na sobě nenese žádnou kůži a je vyroben pouze z levných, syntetických materiálů, včetně už jen klasické, težší TPU podrážky.

Kde koupit?

Kopačky Puma One jsou a budou určitě zajímavou alternativou k top modelům ostatních značek.

Zdroj obrázků: Puma

Ohodnoť článek.

Hodnocení 0 / 5. Hlasovalo: 0

Ještě nikdo nehodnotil, budeš první?

Tvoje komentáře pomáhají i ostatním. Díky.

komentář

Topkopačky
Logo