Puma One – zbrusu nové silo kopaček Puma

Firma Puma se nedávno rozhodla k celkem razantnímu kroku. Ukončila výrobu celého sila kopaček Puma evoSPEED a sila Puma evoTOUCH a nahradila je úplně novým silem kopaček Puma One.

Zatímco kopačky evoSPEED s námi byly od roku 2012 a za celou tu dobu jsme měli možnost vyzkoušet celkem 5 generací těchto rychlostních kopaček, kopačky evoTOUCH se poprvé objevily teprve před rokem v červenci 2016.

Kopačky Puma One by měly spojovat to nejlepší z kopaček evoSPEED a evoTOUCH. Měly by být lehké, pohodlné, flexibilní, odolné a poskytovat čistý kontakt s balonem. Prostě takové all-in-one kopačky.

fotbalové kopačky Puma One

Puma One 17.1

Nejlepší model celého sila – top model – Puma One 17.1 nabízí svršek z části kožený (přední část zhruba od poloviny dopředu) a z části syntetický (zadní část zhruba od poloviny dozadu). Firma Puma bohužel blíže nespecifikovala o jakou kůži se jedná, ale podle všeho jde o telecí kůži (na žebříčku kvality hned za klokaní kůží). Některé zdroje zmiňují klokaní kůži, ale myslím si, že pokud by se jednalo o skutečně nejkvalitnější klokaní kůži, firma Puma by se s tím velice ráda pochlubila a vytrubovala by to všude kolem.

Puma One kopačky

Jestli tomu tak je, tak je celkem škoda, že u této vlajkové lodi celého sila není použita o něco kvalitnější kůže. Například kopačky z ukončeného sila Puma Evotouch PRO (mimochodem jedny z nejlepších kopaček roku 2016) byly z klokaní kůže a tak je použití telecí kůže trochu krokem zpět. I tak je ale telecí kůže stále velmi kvalitní a rozohodně to není nic, co by nás mělo odradit od koupě.

Zavazování kopaček je umístěno klasicky uprostřed a nese s sebou některé prvky, které najdeme například u kopaček Nike (Flywire provázky) jen trochu jinak řešené. Místo klasického jazyku je tady vrstva pleteného Evoknit materiálu, která vystupuje z kopačky ven a u kotníků tvoří ne moc vysokou ponožku. Můžeme tak mluvit o mid cut kopačkách.

nové silo kopaček Puma One

Myslím, že firma Puma mohla tuhle ponožku u kotníků úplně vypustit. Nemá moc velký význam a na výkon ve hře nemá prakticky žádný vliv. Kopačky by bez ní vypadaly lépe a byly by i něco lehčí. Ale holt tohle je současný trend.

Vložka je plně vyjímatelná a je z příjemné syntetické kůže. Povedla se. Zatímco horní část kopačky je inspirována spíše kopačkami řady evoTOUCH, dolní část – podešev – je inspirována rychlostním silem evoSPEED. Podrážka je z lehkého, celkem flexibilního a odolného PEBEX materiálu. Lisované kolíky u FG verze jsou velmi dobrým mixem čepelovitých a kónických (kuželovitých/kruhových) špuntů. Super kombinace.

kopačky Puma One

Kopačky váží kolem 200+ gramů, takže nejsou úplně nejlehčí. Je to takový lepší průměr. V téhle váhové kategorii dnes najdeme většinu top kopaček všech firem.

 

Puma One ostatní modely řady

Celé nové silo kopaček obsahuje několik modelů, jak tomu bývá u většiny kopaček. Jednotlivé modely mají různou kvalitu zpracování a materiálů, což se projevuje samozřejmě také v ceně.

Na trhu najdeme kopačky:

 

 

Nejlepší model Puma One 17.1 jsme si již představili. Model 17.2 je levnější, nabízí o trochu méně kvalitní kůži na svršku a jazyk s ponožkou u kotníků není z Evoknit materiálu, ale pouze z materiálu Spandex.

Model 17.3 pak nabízí ještě méně kůže na kopačce a levnější syntetické materiály. Vůbec nejlevnější model 17.4 na sobě nenese žádnou kůži a je vyroben pouze z levných, syntetických materiálů, včetně už jen klasické, težší TPU podrážky.

 

Kopačky Puma One jsou a budou určitě zajímavou alternativou k top modelům ostatních značek. Osobně se ale nemůžu ubránit dojmu, že to mohlo být ještě o chloupek lepší.

Zdroj obrázků: Puma

 

 

Truny

Truny

Na trhu je dnes nepřeberné množství kopaček a vyznat se v nich je někdy kunšt. Rád bych na tomto webu sdílel recenze a články, které by snad mohly někomu pomoct při výběru a rozhodování. Pokud budete mít jakékoliv připomínky nebo návrhy, určitě napište!

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *