Puma Future 18.1 Netfit FG/AG [RECENZE] – geniální

8.7 Hodnocení
Jedny z nejlepších kopaček 2017

Zpracováním a použitými materiály se vyrovnají těm nejlepším modelům ostatních značek. Systém pletené sítě Netfit je hodně originální a hlavně funkční. Zpracováním, použitými materiály, váhou, skoro ve všech ohledech se tyhle kopačky prostě povedly.

zpracování
8.8
pohodlí
8.7
design
8.6
Líbí se mi:
 • kvalitní a originální zpracování
 • možnost vlastního přizpůsobení toho jak padnou
 • kvalitní použité materiály
 • použití na FG i AG povrchy
 • cena
Nelíbí se mi:
 • možnost poškožení Netfit sítě například soupeřovým kolíkem (?)
 • číslování není úplně přesné

Puma Future 18.1 Netfit jsou přímo ďábelsky mazané kopačky. Zatímco se firmy adidas i Nike vydaly cestou kopaček bez zavazování, jde na to Puma z úplně druhého konce a nutno říct, že velmi chytře. Proč? Protože jejich kopačky se můžete zavázat na sto způsobů! Nevěříte?

Puma Future 18.1 Netfit – video

Puma Future 18.1 Netfit – recenze

Firma Puma byla se svými kopačkami vždy tak trochu v pozadí hlavních konkurentů adidas a Nike. Teď se ale, jak se zdá, pro ni blýská na lepší časy. Svým posledním modelem, a hlavně jeho zpracováním, si řekla hodně hlasitě o pozornost.

Firma Puma vydala kopačky s názvem Puma Future 18.1 Netfit a jak už název FUTURE napovídá, tyhle kopačky jsou dotekem budoucnosti. Puma na nich představuje originální technologii NETFIT. O čem tahle technologie je? A o čem jsou vlastně celé kopačky?

Design – Puma konečně boduje

Poslední modely kopaček Puma, jako například jeden z nejnovějších – kopačky Puma One, byly upřímně takové nemastné neslané. Tentokrát se ale firma Puma vytáhla a konečně představila kopačky, které vypadají skvěle.

Puma Future 18.1 Netfit

Celkový vzhled vypadá opravdu moderně a kombinace barev použitá v recenzi mě opravdu dostala. Svítivě žlutá, černá a červená – základní barvy, které se na kopačkách objevují. Jejich rozmístění je vybrané perfektně a celkově to všechno zkrátka ladí.

Tímhle zpracováním Puma boduje.

[su_note note_color=”#defed9″ text_color=”#000000″ radius=”0″]Mrkni na přehled kopaček Puma.[/su_note]

Svršek kopačky Puma Future 18.1 Netfit – geniální novinka

Svršek kopačky je složen hned z několika vrstev na sobě. Úplným základem vespod je Evoknit materiál. Evoknit materiál je pletený materiál, který je zpracováním a kvalitou naprosto srovnatelný s pletenými materiály Primeknit značky adidas a Flyknit značky Nike. U kopaček Puma je tohle nejlepší Evoknit materiál, který jsem zatím viděl.

Nejlépe je tenhle Evoknit materiál vidět na ponožce u kotníků a v místě místo jazyka. Stejný materiál je v podstatě na celé kopačce, jenom není tak dobře vidět, protože je na většině míst schovaný pod dalšími vrstavami.

puma future 18.1 netfit

Druhou vrstvou je tenká plastová vrstvička (polyuretanová), která chrání pletenou Evoknit vrstvu pod ní proti nepřiznivému počasí a opotřebení. Je to takový potah – pláštěnka.

Třetí vrstvou je pak novinka – vrstva Netfit. Je to v podstatě pletená síť, která pokrývá kopačky. Jsou to ta malá očka, která vidíme na povrchu. Tahle očka jsou na některých místech kopačky volná a dají se jimi v různých místech prostrčit tkaničky. Díky tomu, si můžete vytvořit vlastní styl zavazování.

Proč si vytvářet vlastní styl zavazování? Každý máme jiný tvar chodidla a jedny a ty samé kopačky budou dvoum lidem padnout jinak. Právě díky tomu, že si tady můžete vytvořit vlastní zavazování, můžete si v podstatě určit, jak vám budou kopačky padnout.

Můžete si vytvořit zavazování, ve kterém bude noha velmi pevně sevřená anebo naopak takové, které vám poskytne trochu více prostoru. Můžete si zpevnit patu nebo jen střed kopačky. Záleží jen na vás.

Čtvrtou vrstvou na kopačkách je zase tenká plastová vrstvička (polyuretanová), která tuhle pletenou Netfit síť zpevňuje a v některých místech (na patě nebo na špičce) jakoby slepuje s vrstvami pod ní. Na takových místech tkaničky sítí neprostrčíte.

I přesto, že jsou kopačky tvořeny několika vrstvami, nejsou ve výsledku nijak tlusté a jsou překvapivě i pěkně měkké.

[su_note note_color=”#defed9″ text_color=”#000000″ radius=”0″]Pořiď si kvalitní tkaničky do kopaček za směšnou cenu![/su_note]

Jazyk a ponožka u kotníků

Jazyk i ponožka u kotníků jsou tvořeny stejným, spojeným, elastickým, pleteným Evoknit materiálem. Je krásně pružný a do kopačky se leze bez problémů. Ponožka u kotníků je vysoká tak akorát.

Pokud už má být u kopaček nějaká ponožka, která vystupuje ven, pak je tohle ideální výška. Jak už jsem psal, Evoknit materiál použitý na kopačkách je nejlepší pletený materiál, který jsem zatím u Pumy viděl. Super práce.

puma future 18.1 netfit

Zavazování – najdi si to svoje

Zavazování je to, co z těhlech kopaček dělá unikát. Hned po otevření na vás uvnitř krabice kouká nakreslených několik základních vzorů, podle kterých si můžete vytvořit zavazování. Samozřejmě, zavazování si můžete vytvořit jakékoliv se vám zlíbí.

Zkus taky:
Kopačky Nike Mercurial Vapor XI FG - recenze
puma future 18.1 netfit

Můžete si vymyslet nějakou ztřeštěnost, prostě cokoliv a to je na kopačkách Puma Future 18.1 Netfit boží. Jasně, měly byste si najít jedno – pro sebe to nejlepší možné – řešení a toho se pak držet. Nebude ideální ho měnit každou chvíli.

To, že si můžete tímhle způsobem v podstatě sami naordinovat, jak vám budou kopačky sedět, je skvělý a hodně chytrý tah od Pumy. Není to jen nějaká blbůstka, kterou by firma jenom tak připlácla na kopačky, aby byly zajímavé. Tahle fičurka totiž fakt funguje a pro mnohé může být přínosná.

Celá technologie Netfit je hodně zajímavý a originální koncept. Někdy se člověku ani nechce věřit, že s tím už dávno někdo nepřišel. A jestli tenhle koncept přežije? Nějakou dobu určitě. Uvidíme, jak ho bude firma Puma schopná rozvíjet v budoucnu.

Vnitřek kopačky

Uvnitř kopačky je tenká nylonová podšívka. Člověk by si řekl, že když už jsou na svršku kopačky celkem 4 vrstvy a uvnitř ještě další nylonová, že to prostě musí být tlustý jak prase. Není. Na obrázcích můžete vidět, že kopačky jsou dokonce i krásně průsvitný a zevnitř můžete vidět pletenou Netfit síť na povrchu. Myslim, že to mluví samo za sebe.

Samozřejmě, právě i díky té pavučině na povrchu nejsou kopačky jako papír (v porovnání s například novým modelem Nike Superfly VI je to určitě rozdíl), ale i tak je to na pohodu. Pata je uvnitř vystlána jemnou, umělou, semišovou vrstvou pro lepší pohodlý.

Uvnitř je klasická pěnová vložka s tenkou, umělou, semišovou, horní vrstvou (stejný materiál jakým je vystlána pata). Vložka se dá z kopaček vyndat.

Podrážka

Podrážka je z lehkého a flexibilního Pebax materiálu. Je to jeden z nejlehčích materiálů, který se dnes na podrážkách používá. Uprostřed a v zadní části je vyztužena speciálními žebry. Taková dnes najdeme už u většiny kopaček všech značek. Právě díky těmto žebrům jsou kopačky ve střední a zadní části hodně zpevněny.

Kopačky jsou určeny jak na FG (trávu) tak i AG (umělku) povrchy. Trochu mi ale přišlo, že jsou špunty na umělku celkem dost dlouhé, takže nevím, jestli budou úplně ideální.

Špunty jsou v přední i zadní části kombinací kónických (kuželovitých) pro lepší manévrovatelnost a čepelovitých pro lepší odpich. Rozložení i tvar je naprosto bez problémů.

Váha tak akorát

Kopačky Puma Future 18.1 Netfit váží ve velikosti EUR 43 celkem 221 gramů, což není úplně nejlehčí váha, ale ještě spadají do té kategorie těch lehčích. Podobně nebo stejně dnes váží většina těch lepších kopaček na trhu. Tady bych problém taky nehledal.

puma future 18.1 netfit

Pohodlí

Když jsem kopačky z krabice vyndal, myslel jsem si, že to budou jedny z těch těsnějších kopaček, kterých je dnes všude kolem plno. Opak je pravdou. Kopačky jsou ve skutečnosti celkem volné a to právě kvůli tomu, aby poskytly co největší možnosti co nejširšímu okruhu lidí.

Padnout by měly v podstatě úplně každému. Záležet pak bude jen na každém, jaké a jak dobře si vytvoří zavazovaní. To je tady naprosto zásadní věc.

Co se týče materiálů, tak s nimi není vůbec žádný problém. Kopačky jsou v tomhle směru opradu pohodlné a nějaké prošlápnutí a sžití se s nimi bude trvat velmi krátkou dobu.

Jediné, s čím jsem měl prochu problém, byla velikost. Běžně nosím kopačky Adidas nebo Nike velikosti EUR 43. U kopaček Puma Future 18.1 Netfit mi byla moje běžná velikost EUR 43 minimálně o číslo větší.

Super cena

Kopačky Puma Future 18.1 Netfit stojí v plné palbě 5499 Kč (únor 2018). Nato, že je to top model, který se může srovnávat s těmy nejlepšími modely od Adidas a Nike, je to výborná cena. Myslim, že Puma dělá hodně dobře, když se s cenou drží trochu zpátky.

Puma Future 18.1 Netfit – shrnutí a závěr

Kopačky Puma Future 18.1 Netfit jsou jedny z nejlepších, nejinovativnějších a vzhledově nejpovedenějších kopaček Puma za hodně dlouhou dobu.

Koncept pletené sítě Netfit, a s tím spojeného „zavazování na míru“, je hodně originální a přitom opravdu funkční. Zpracováním, použitými materiály, váhou, skoro ve všech ohledech se tyhle kopačky prostě povedly.

Tím, že to jsou takové univerzální kopačky navíc za výbornou cenu, budou skvělou volbou téměř pro kohokoliv. Ne náhodou se také objevily v žebříčku nejlepších kopaček roku 2017. Skvělá práce od Pumy!

8.7 Hodnocení
Jedny z nejlepších kopaček 2017

Zpracováním a použitými materiály se vyrovnají těm nejlepším modelům ostatních značek. Systém pletené sítě Netfit je hodně originální a hlavně funkční. Zpracováním, použitými materiály, váhou, skoro ve všech ohledech se tyhle kopačky prostě povedly.

zpracování
8.8
pohodlí
8.7
design
8.6
Líbí se mi:
 • kvalitní a originální zpracování
 • možnost vlastního přizpůsobení toho jak padnou
 • kvalitní použité materiály
 • použití na FG i AG povrchy
 • cena
Nelíbí se mi:
 • možnost poškožení Netfit sítě například soupeřovým kolíkem (?)
 • číslování není úplně přesné
4 Komentáře
 1. Dobrý den, na závěr píšete, že nesedí číslování. Mohu se zeptat jakým způsobem to nesedí? Děkuji Březina

komentář

Topkopačky
Logo