Kopačky CR7 pro hráče z jiné galaxie

Cristiano Ronaldo nosí v aktuální sezóně 2020-2021 fotbalové kopačky Nike Mercurial Superfly 8.

cr7 kopačky

Jak vznikly kopačky CR7

Kopačky Nike Mercurial spatřily poprvé světlo světa v roce 1998 na mistrovství světa ve fotbale. Představila je tehdejší největší hvězda fotbalu brazilský Ronaldo. Ten nosil dres s číslem 9 a kopačky tak dostaly název Nike Mercurial R9 (Ronaldo 9). Brazilský Ronaldo se tehdy stal první hráčem, který měl svou vlastní řadu kopaček Nike Mercurial.

kopačky Ronaldo R9
Kopačky Nike Mercurial R9 brazilské hvězdy Ronalda.

V roce 2002 začal kopačky Nike Mercurial obouvat i portugalský fotbalista Cristiano Ronaldo v jeho tehdy prvním působišti Sportingu Lisabon. Obouval je celých 8 let až do roku 2010, kdy mu firma Nike nabídla jeho vlastní řadu kopaček Nike Mercurial s označením CR. V tento moment se začala psát historie úspěšné značky CR7.

kopačky CR 7
První kopačky z vlastní řady Cristiana Ronalda – Nike Mercurial Superfly II CR ‘Safari’ (rok 2010).

V předešlých deseti letech vystřídal Cristiano Ronaldo celou řadu kopaček Nike Mercurial. Na některé modely kopaček Nike CR7 se můžeš podívat v tomto článku.

Co znamená zkratka CR7

Značka CR7 vznikla spojením prvních písmen jména Cristiano Ronaldo a jeho číslem na dresu 7.

Číslo 7 na svém dresu nenosil Cristiano Ronaldo vždy. Při svých začátcích ve Sportingu Lisabon nosil na dresu číslo 28. Až po přestupu do slavného Manchesteru United ho trenér Alex Ferguson přesvědčil, aby si vzal dres s číslem 7, které před ním v United nosily hvězdy jako David Beckham, Eric Cantona nebo George Best.

I v dresu národního týmu nosil v začátcích dres s číslem 17 a až později přesedlal na dres s číslem 7, které před ním v nároďáku oblékal hvězdný Luis Figu.

Ještě v roce 2009 po jeho přestupu z Manchesteru United do Realu Madrid musel Ronaldo vyměnit svůj dres s číslem 7 za jiné číslo, protože v Realu Madrid nosila sedmičku tehdejší klubová legenda Raúl.

Po ukončení Raúlovi kariéry v Realu po něm Cristiano dres s číslem 7 zdědil a od té doby ho nosí ve všech klubech a profesionálních fotbalových soutěžích na všech úrovních dodnes.

logo CR7
Logo CR7, které může mít vícero podob.

Nejen kopačky CR7

Značka CR7 už dlouho neznamená jen kvalitní kopačky. Ronaldo svou značku spojil také s módou, sportovním oblečením, spodním prádlem, pánskými vůněmi, ale třeba i řetězcem hotelů.

Ať už máte Cristiana Ronalda rádi nebo ne, jedno se mu nechat musí. Ve své sportovní kariéře dosáhl téměř všeho, co se dá a jeho jméno dnes už sahá i daleko za hranice sportu.

cr7 kopačky

Oficiální stránky Cristiana Ronalda.

P.S.: Věděli jste, že Cristiano Ronaldo má i „svou vlastní galaxii“? V roce 2015 objevili portugalští astronomové novou a do té doby nejjasnější galaxii v mladém vesmíru. Pojmenovali ji Cosmos Redshift 7 nebo také Galaxie CR7. Inspirací jim byl právě jejich hvězdný krajan Cristiano Ronaldo.

Líbil se ti článek nebo pro tebe byl přínosný?

Klikni na hvězdičky a ohodnoť článek, děkuji.

Hodnocení 0 / 5. Hlasovalo: 0

Ještě nikdo nehodnotil, budeš první?

Truny

Na trhu je dnes nepřeberné množství kopaček a vyznat se v nich je někdy kunšt. Rád bych na tomto webu sdílel recenze a články, které by snad mohly někomu pomoct při výběru a rozhodování. Pokud budete mít jakékoliv připomínky nebo návrhy, určitě napište!

Můžu ti nějak pomoct nebo mi chceš něco říct?

      komentář

      Topkopačky