Puma Future Ultimate Instituto – nové Neymarovy střelky

Aktualizováno 19. 9. 2023

Jako celá řada dalších superhvězd i Neymar letos odešel do Saudské Arábie, a tak trochu se ztratil z očí. To ale neznamená, že pro něj Puma přestala vyrábět kopačky. Po Messim, Mbappém, Kaneovi a dalších teď Puma představila i Neymarovi nové kopačky s názvem Instituto.

Proč název Instituto?

Neymar pochází z brazilského města São Paulo, konkrétně čtvrti Praia Grande kde vyrůstal. Ze své vlastní zkušenosti moc dobře ví, že to děti v tomhle brazilském městě nemají jednoduché. Aby jim pomohl, rozhodl se věnovat této komunitě část svých vydělaných peněz.

nová kolekce Puma

V roce 2014 ve čtvrti Praia Grande založil komunitní centrum s názvem Neymar Instituto, které pomáhá dětem ze sociálně slabších rodin. Hlavním cílem Institutu je poskytnout dětem bezpečné místo, kde se mohou učit, sportovat a bavit se.

Institut pomáhá tisícům dětí a prostřednictvím sportu podporuje základní hodnoty, jako je týmová práce, disciplína a respekt. Neymar se aktivně zapojuje do činnosti Institutu a získává pro něj finanční prostředky.

Jak vypadají nové kopačky

A právě kluci a holky z Neymarova Institutu se podílely na nové edici kopaček Puma Future Ultimate Instituto. Navrhly design, nakreslily motivy.

kopačky navržené dětmi

“Institut je pro mě výjimečný,” řekl Neymar. “Od jeho otevření v roce 2014 se nám daří podporovat znevýhodněné děti a jejich rodiny prostřednictvím sportu, vzdělávání a zdravotní péče. Instituto je místem, kam mohou děti po škole chodit, aby se naučily další dovednosti, které jim pomohou utvářet jejich budoucnost. Jsem velmi hrdý na tým, který stojí za tímto úžasným místem, a na to, jaký dopad jsme měli na komunitu, která oslovila více než 10 tisíc lidí. Možnost pracovat s některými z dětí na kolekci pro mě byla krásným okamžikem a doufám, že na ně budu hrdý, až vyběhnu na hřiště v kopačkách, které pro mě navrhly.”

Neymar Jr.
kopačky Neymar Instituto

Kopačky mají bílý základ s pastelově zelenými PWRTAPE páskami na bocích. Na svršku jsou rozprostřené modré a žluté hravé motivy jako hvězdy, blesky, srdíčka, které kluci a holky navrhly a nakreslily. Podrážka je vyvedená napůl v modré a napůl zelené barvě.

Neymar Instituto kopny

Uvnitř jsou na vložkách napsaná jména všech dětí, které se na novém designu těchto speciálních kopaček podílely. Kopačky jsou k dostání v několika modelech mezi kterými nechybí ani ty dětské.

Instituto vložky kopaček

Neymar se v nových kopačkách Instituto představí v kvalifikaci na Mistrovství světa v zápase Brazílie proti Bolívii (9.9.2023). Celou kolekci pak ještě doplňují fotbalové věci jako batohy, míče, chrániče, kšiltovky, dresy a další kousky ve stejných barvách a motivech.

kopny

Puma Future Ultimate Instituto

Mrknout na kopačky →

Nejvyšší pánský model kopaček.

dětský model

Puma Future Match Instituto JR

Mrknout na kopačky →

Dětský model kopaček.

Ohodnoť článek.

Hodnocení 4.9 / 5. Hlasovalo: 25

Ještě nikdo nehodnotil, budeš první?

Truny
Truny

Od roku 2016 pro vás sleduju, co se kde šustne ve světe fotbalových kopaček. Mějte přehled a neztrácejte zbytečně čas. Novinky, recenze, tipy, zajímavosti.

Tvoje komentáře pomáhají i ostatním. Díky.

komentář

Topkopačky
Logo