FLYPRINT – nová generace materiálu Nike Flyknit

Technologie prostě nezastavíš. Každý den vznikají nová vylepšení, která posouvají věci, služby a v podstatě cokoliv o krok dál . Stejně tak je tomu i s materiály. Poslední výraznou inovací v podání firmy Nike bylo představení materiálu Flyknit v únoru roku 2012. Nyní přichází Nike s dalším výrazným vylepšením a tím je materiál FLYPRINT.

Flyprint je nová generace materiálu Flkynit, který dnes známe z celé řady kopaček těch nejlepších modelů Nike. Flyprint materiál se vyrábí procesem modelování. Na cívce je namotáno vlákno TPU materiálu, které se postupně odvíjí, roztaví a vymodeluje do příslušného tvaru. Vznikají tak samostatné vrstvy.

 

Ve zkratce je to vysoce kvalitní plast, který je vytvarován procesem 3D tisku do výsledné podoby. Mezi jeho hlavní výhody patří to, že nemusíte nikde k sobě nic přišívat ani lepit, boty jsou lehčí, mnohem lépe prodyšné, velmi rychle vyrobitelné a velmi dobře přizpůsobitelné (v podstatě se dá vyrobit svršek boty přesně na míru, vytvarovat podle potřeby).

Mezi první vlašťovky se řadí běžecký model bot Nike Zoom Vaporfly Elite Flyprint. Uvidíme, jestli se stejného nebo podobného materiálu dočkáme v budoucnu také na kopačkách Nike. V podstatě nevidím důvod, proč by tomu tak být nemělo. Co myslíte vy?

zoom vaporfly flyprint

Truny

Truny

Na trhu je dnes nepřeberné množství kopaček a vyznat se v nich je někdy kunšt. Rád bych na tomto webu sdílel recenze a články, které by snad mohly někomu pomoct při výběru a rozhodování. Pokud budete mít jakékoliv připomínky nebo návrhy, určitě napište!

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *