Nejlepší chrániče na fotbal + jak vybrat

Chrániče na fotbal patří do povinné výbavy každého fotbalisty. Tohle je 6 nejoblíbenějších a nejlepších fotbalových chráničů v poměru cena-výkon, které momentálně v obchodech seženeš.

TOP 1

chrániče nike mercurial Lite

Nike Mercurial Lite

– orientační cena: 650 Kč

– více barevných variant

TOP 2

fotbalové chrániče adidas X

adidas X Speedportal

– orientační cena: 650 Kč

– více barevných variant

TOP 3

G-Form chrániče

G-Form Pro S Vento

– orientační cena: 1000 Kč

– více barevných variant

Nejlepší chrániče na fotbal

Nike Mercurial Lite

chrániče nike mercurial Lite

Chrániče na fotbal Nike Mercurial Lite patří k těm vůbec nejoblíbenějším. Pohodlné, anatomicky tvarované, z kvalitních materiálů, včetně návleků. K sehnání v několika barevných provedeních. Přibližná cena: 650 Kč.


adidas X Speedportal

fotbalové chrániče adidas X

Konkurenční slip-in chrániče na fotbal od značky adidas. Lehké, pohodlné, anatomicky tvarované, včetně návleků. Více barevných variant. Přibližná cena 650 Kč.


G-Form Pro S Vento

G-Form Pro S Vento chrániče na fotbal

Originální chrániče od značky G-Form, které vynikají svým jednodílným zpracováním. Chrániče navlékneš jako nohavici a víc se nemusíš o nic starat. Chrániče drží jak přibité. Flexibilní, lehké, snadno udržovatelné (je možné je vyprat). Jestli ti nevyhovují klasické chrániče, tak tohle je super možnost. Víc barevných variant. Přibližná cena 1000 Kč.


adidas Tiro League

adidas Tiro League fotbalové chrániče

Anatomicky tvarované chrániče z odolného plastu za příjemnou cenu kolem 500 Kč včetně kompresních návleků.


Puma ULTRA Twist Sleeve

Puma ULTRA Twist Sleeve chrániče na fotbal

Lehoučké chrániče od Pumy z odolného plastu včetně kompresních návleků. Dostupných více barevných variant. Cena cca 800 Kč.


G-Form Pro-S Elite 2

chrániče na fotbal G-Form Pro S 2 Elite

Ještě jeden kousek od firmy G-Form. Stejně jako předchozí model nabízí lehké a flexibilní zpracování, ale samotné destičky chráničů nejsou tak vystouplé. Kvalitní ponožka, která odvádí pot a i tenhle kousek je možné vyprat v pračce. Přibližná cena 1500 Kč.


Jak vybrat chrániče na fotbal

Chrániče na fotbal by měl mít každý fotbalista. Při správném zacházení vydrží i několik let, a je proto dobré popřemýšlet, jestli se rovnou nevyplatí zainvestovat do těch lepších, i když o něco dražších.

Ty dražší chrániče většinou nabízí kvalitnější a pohodlnější materiály, což je pak znát hlavně v průběhu hry, kdy na ně člověk nemusí v kuse myslet, protože ho někde tlačí, svědí nebo mu sjíždí z nohy.

V obchodech narazíš nejčastěji na čtyři typy chráničů:

  1. slip-in
  2. slip-in s páskami
  3. kotníkové
  4. natahovací

1. Slip-in fotbalové chrániče

Slip-in chrániče jsou nejpoužívanějším a nejoblíbenějším typem. Jsou to jednodílné chrániče, které nemají žádné uchycení v podobě pásek, ale jen se zastrčí pod návlek, stulpnu nebo ponožku.

Slip-in chrániče
Výhody
  • pevné, lehké, skladné
  • široký výběr
Nevýhody
  • ty menší nenabízí tolik ochrany
  • je potřeba je pořádně zafixovat, protože rády cestují

Ty by měly být co nejtěsnější, protože slip-in chrániče pod volnou stulpnou nebo ponožkou nedrží pevně a cestují sem tam. Pro lepší fixaci se používají návleky na chrániče (někdy součástí produktu) nebo úchyty chráničů. Stulpny se pak často ještě omotávají tejpovací páskou na chrániče, aby vše dokonale drželo – koupíte tady.

návleky na chrániče

Návleky na chrániče

úchyty na chrániče

Úchyty na chrániče

Slip-in chrániče na fotbal můžou mít různý tvar, velikost, váhu a mohou být z různého materiálu. Čím dražší, tím většinou lehčí, pohodlnější a kvalitnější. Některé, hlavně ty lehké a malé, ale nenabízí tolik ochrany, a proto nemusí být úplně vhodné pro děti a začínající hráče.

2. Slip-in chrániče s páskami

V podstatě slip-in chrániče, které mají navíc pásky pro lepší uchycení. Budou vyhovovat všem, kteří chtějí jednodušší chrániče bez nutnosti se omotávat tejpovacími páskami.

slip-in chrániče s páskami
Výhody
  • pevné, lehké, skladné
  • lepší uchycení pomocí pásek
Nevýhody
  • ne každému mohou pásky vyhovovat

Uchycení pomocí pásek sice není úplně stoprocentní, ale chrániče přeci jen o něco lépe drží na místě. Navíc bývají o něco větší než slip-in chrániče, a nabízejí tak i o něco víc ochrany.

3. Kotníkové chrániče na fotbal

Kotníkové chrániče na fotbal nabízí navíc ochranu v oblasti kotníků a také mají pásky, kterými se chrániče uchytí k noze.

kotníkové chrániče na fotbal
Výhody
  • lepší ochrana v oblasti kotníku
  • vhodné pro děti a začínající hráče
Nevýhody
  • objemnější a o něco málo těžší než ostatní typy

Některé modely mají dokonce odepínací spodní část, která chrání kotníky, takže jde z kotníkových chráničů udělat bezkotníkové. Kotníkové chrániče jsou vhodné hlavně pro děti a začínající hráče, kterým poskytují lepší ochranu a snadnější uchycení.

4. Natahovací fotbalové chrániče

Fungují jako nohavice, která se natáhne na nohu. Jejich hlavní výhodou je, že drží samy bez problémů a jsou navíc i lehoučké, flexibilní a pohodlné.

natahovací chrániče na fotbal
Výhody
  • lehké, flexibilní, pohodlné
  • natáhnou se na nohu a drží jak přibité
  • je možné je vyprat
Nevýhody
  • dražší

Další výhodou je možnost je vyprat a zbavit je tak zápachu. Natahovací chrániče jsou oblíbené hlavně u mladších hráčů, ale používat je může samozřejmě kdokoliv, komu se tohle řešení líbí a bude mu vyhovovat.

Některé dotazy

Je dobré vybírat chrániče podle pozice na hřišti?

Může a nemusí být. Každý hráč by si měl vybrat podle svých nároků na ochranu a pohodlí.

Jaké chrániče jsou nejvhodnější pro děti?

Kotníkové, které poskytují nejvíce ochrany. Natahovací, které jsou pohodlné, lehké a dobře drží na noze. Případně slip-in chrániče s páskami.

Ohodnoť článek.

Hodnocení 4.8 / 5. Hlasovalo: 31

Ještě nikdo nehodnotil, budeš první?

Tvoje komentáře pomáhají i ostatním. Díky.

komentář

Topkopačky
Logo