
Nové generace rychlostních kopaček Furon a kožených kopaček 442 od New Balance přináší několik celkem zásadních změn. Jestli úplně k lepšímu zatím těžko říct.
Firma New Balance do toho poslední dva roky hodně šlape a její kopačky se vyšvihly mezi nejlepší na trhu. Kvalitou a zpracováním dokážou s přehledem konkurovat silnějším hráčům jako Nike nebo adidas, a navíc jsou i levnější. Co se týče kopaček, New Balance u nás bohužel pořád ještě nemá takové jméno a prestiž jako její konkurenti, což trochu sráží prodeje. Je to škoda, protože New Balance umí dělat výborné kopačky.
New Balance Furon V8 Elite
Lehké pletené rychlostní kopačky Furon patří k tomu nejlepšímu, co má New Balance v nabídce. Nová generace V8 přináší oproti předchozí V7 několik změn:
- na svršku je pořád měkoučký a tenký pletený Hypoknit materiál, jen má trochu jinou strukturu
- zavazování je pořád posunuté lehce do strany, ale je řešené jinak
- nová generace dostala novou podrážku s agresivnějšími špunty ve tvaru písmene T (oproti předchozímu tvaru do V)
- v zadní části podrážky je jeden speciální špunt navíc, který zlepšuje trakci
Stejně jako předchozí generace i ta nová si zachovává těsnější fit. I přesto ale v porovnání s konkurencí nabízí víc místa v přední části u prstů a i střední část dokáže díky měkkému pletenému Hypoknit materiálu hezky povolit.
New Balance 442 V2 Elite
Kdo má rád na kopačkách přírodní kůži, asi z téhle změny nebude úplně nadšený. New Balance se po vzoru Nike a Pumy rozhodla opustit přírodní kůži a začít na svých kopačkách používat kůži syntetickou. Kromě téhle změny ale nová generace původně kožených kopaček 442 přináší i několik dalších:
- v přední části je nově místo přírodní kůže syntetická
- kopačky mají nově pletený jednodílný jazyk místo klasického volného
- celý design je hozený víc do rychlosti
- jednoduchá nylonová podrážka zůstává stejná jako na předchozí generaci
Video Credit: Prodirect





