Flyknit

Flyknit je materiál vyráběný a používaný firmou Nike od roku 2012. Základem jsou super silná, lehká polyesterová vlákna s různým množstvím Lycra materiálu, který zajišťuje různý stupeň pružnosti výsledného Flyknit materiálu.Obuv je vyrobena speciální metodou 3D pletení. Díky této metodě může být Flyknit materiál na kopačce různě hustý. V místěch, kde je potřeba, aby byla bota dobře provzdušněna, je materiál řidší, naopak v místech, kde je bota více namáhána, je hustší.

Flyknit materiál padne na nohu jako ponožka. Dokáže se krásně vytvarovat podle chodidla, které pevně obejme, ale i přesto mu ponechá dostatečný prostor k přirozenému pohybu. Je extrémně prodyšný, dovoluje vzduchu bez problémů vstupovat dovnitř i ven. Pletená konstrukce umožňuje použít méně materiálu a tedy lehčí váhu v porovnání s klasickými syntetickými nebo koženými materiály. Při výrobě vzniká jen velmi malé množství odpadu a výroba je tak mnohem více ekologická.

Jedná se o materiál, který je obdobou materiálu Primeknit značky Adidas, nebo Evoknit značky Puma. Celá kopačka je z jednoho kusu materiálu a nejsou tedy nutné žádné švy ani jiné spoje.

Flyknit materiál

« zpět do přehledu

Topkopačky
Logo