Přehled

Kopačky Puma Ultra [PŘEHLED] – aktuální modely 2022

Kopačky Puma Ultra jsou ryze rychlostní kopačky. Každá z větších značek má jedny takové ve své nabídce. U Nike to jsou kopačky Mercurial, u adidas kopačky řady X. Všechny rychlostní kopačky se vyznačují společnými znaky – lehká váha, agresivní podrážka. Pojďte se se mnou podívat na modely kopaček Puma Ultra trochu blíž.

Kdy se poprvé objevily kopačky Puma Ultra?

Kopačky řady Puma Ultra byly oficiálně uvedeny na trh 12. srpna roku 2020, a to konkrétně model Puma Ultra 1.1. Než přišly na trh, Puma se s nima celkem dlouho mazlila. Jejich vývoj trval několik let a přímo v terénu je testovali hráči jako Antoine Griezmann nebo Sergio Agüero.

Jaké modely jsou k dostání?

V řadě Puma Ultra je několik kopaček, které jsou odstupňovány podle kvality použitých materiálů, což se odráží i v ceně. Čím dražší kopačky, tím lepší materiály. Modely v řadě Puma Ultra jsou:

  • Puma Ultra 1.3
  • Puma Ultra 2.3
  • Puma Ultra 3.3
  • Puma Ultra 4.3

První číslice (1-4) udává pořadí modelu. 1 = nejvyšší, nejlepší a nejdražší model v řadě. 4 = základní, nejméně technologicky pokročilý a nejlevnější model.

Druhá číslice za tečkou udává generaci kopaček. Každá nová generace kopaček je vylepšením předchozí generace – vylepšené materiály, tvar kopaček atp.

Kopačky seženete v různých provedeních na suchou přírodní a umělou trávu (FG/AG), na podmáčené přírodní travnaté terény (SG), jako sálovky (IT) , turfy (TT), nebo víceúčelové (MG). Některé modely mají klasické zavazování na tkaničky, jiné jsou bez zavazování. Na výběr jsou i dámské a dětské verze.

Aktuální třetí generace – Puma Ultra .3

Poslední a nejnovější generací jsou kopačky Puma Ultra .3 s modely 1.3, 2.3, 3.3 a 4.3. K dostání jsou v několika barevných kolekcích, které budou postupem času přibývat a také v provedeních pro různé terény. Na obrázcích níže jsou modely v provedení FG/AG na přírodní i umělé travnaté povrchy.

Model Puma Ultra 1.3

Model 1.3 je top modelem celé řady. Svršek kopačky je celý z jednoho kusu syntetického materiálu, který je tak tenký, že je přes něj téměř vidět. Kopačky jsou extrémně lehké a zvenku i zevnitř mají jen minimum jakýchkoliv vycpávek. Uvnitř je pohodlná pěnová vložka a zespodu podešev z PEBA materiálu (vysoce kvalitní umělohmotný materiál) s agresivním designem i rozložením špuntů/kolíků pro perfektní odpich. Jedna z nejlepších rychlostních kopaček na trhu. Navíc je tento top model levnější než top modely rychlostních kopaček konkurence z řad Nike Mercurial a adidas X.

Model Puma Ultra 2.3

V pořadí druhý model v řadě nabízí kromě tří rozdílů všechno to, co nabízí top model 1.3. Ty tři rozdíly jsou materiál svršku, vložka a tvar kopačky. Materiál svršku je o něco málo tužší, ale je to ten samý materiál, který byl u předchozí generace na top modelu. Teď ho dostanete na tomto v pořadí druhém modelu za nižší cenu, což je super. Podrážka je stejná jako na vyšším modelu a kopačky mají více polstrování, takže jsou i bytelnější a odolnější. Model 2.3 vůbec nepůsobí levnějším dojmem, naopak. V poměru cena/výkon je tohle ze všech modelů nejlepší volba.

Model Puma Ultra 3.3

V porovnání s dvěma vyššími modely má model 3.3 tužší a méně ohebný svršek. Kopačka má také mnohem více vycpávkové materiálu, což z nich ale dělá bezpečnější a odolnější kopačky. Podrážka je z těžšího plastového TPU materiálu a kopačky tak nabraly o něco víc i na váze. Celkově jsou méně pohodlné, těžší, ale bytelnější a levnější než dva předchozí modely.

Model Puma Ultra 4.3

Na modelu 4.3 jsou použity „jen obyčejné“ levnější materiály, které ale poskytují velmi dobrou ochranu chodidla. Kopačky Puma Ultra 4.3 jsou vhodné pro nenáročné hráče, v dětské verzi pak i pro děti. Je to levná alternativa, která má ale s top modelem společného jen velmi málo.

Barevné varianty 3. generace

Kde koupit kopačky Puma Ultra

Nejširší výběr seženete ve fotbalových speciálkách. Pokud kupujete přes internet, nezapomeňte si před samotným výběrem kopaček správně změřit chodidla, abyste chytli velikost hned napoprvé.

Vyplatí se kopačky Puma Ultra?

Rozhodně. Puma dlouhou dobu zůstávala ve stínu svých dvou největších konkurentů Nike a adidas. V posledních několika letech se ale kvalita jejich kopaček zvedla na takovou úroveň, že v mnoha ohledech strčí své konkurenty s prstem v nose do kapsy. Kopačky Puma Ultra jsou toho ukázkovým příkladem. Puma má momentálně nejlepší rychlostní kopačky na trhu. Modely Ultra 1.3 a 2.3 jsou co do kvality použitých materiálů a zpracování opravdu špička.

Líbil se ti článek nebo pro tebe byl přínosný?

Klikni na hvězdičky a ohodnoť článek, děkuji.

Hodnocení 4.5 / 5. Hlasovalo: 12

Ještě nikdo nehodnotil, budeš první?

Za tvé komentáře budu vděčný nejen já, ale i ostatní, díky.

komentář

Topkopačky
Logo