Adidas ACE 16.3 Primemesh FG/AG kopačky – recenze

Aktualizováno 26. 6. 2022

7.5 Hodnocení
Slušný průměr

Kopačky adidas ACE 16.3 Primemesh jsou takový slušný průměr mezi kopačkami střední třídy a rozhodně se nemají za co stydět.

Zpracování
7.6
Pohodlí
7.5
Design
7.5
Líbí se mi:
Nelíbí se mi:
  • vyšší váha
  • kopačky nejsou celé z Primemesh materiálu
Přidej tvoje hodnocení

Potřebujete kopačky a rádi byste vyzkoušeli něco nového, ale máte omezený rozpočet řekněme do 2000 Kč? Pokud ano, pak jsou pro vás zajímavou možností kopačky adidas ACE 16.3 Primemesh, které si představíme v dnešní recenzi.

Adidas ACE 16.3 Primemesh – představení

V minulé recenzi jsme se podívali na jeden z top modelů celé řady ACE 16 a to adidas ACE 16.1 Primeknit. Dneska si představíme kopačky z druhého konce této řady.

Adidas ACE 16.3 Primemesh jsou společně s kopačkami ACE 16.3 Leather a ACE 16.3 nejlevnější a nejdostupnější variantou celé modelové řady adidas ACE 16. Oproti vyšším modelům 16.2 a top modelům 16.1 samozřejmě nejsou tak kvalitní, ale mají vždy alespoň něco málo z toho, co mají i vyšší modely, ať už je to použitý materiál nebo zpracování.

Design

Žluté provedení Speed of Light, které jsem použil v recenzi, je hodně výrazné a na hřišti vás určitě nikdo nepřehlédne. Design je takový až klasický, jednoduchý. V podstatě jsou použity jen dvě barvy – žlutá a černá.

Černé jsou doplňky jako tři pruhy adidas z každé strany kopačky, adidas logo na patě a černé tkaničky. Na jazyku je pak ještě šedý (stříbrný) znáček modelové řady ACE.

Hlavní barvou je žlutá, která je prakticky po celé kopačce včetně podrážky a elastického vyvýšení u kotníků, které nevypadá zas tak úžasně. Oproti top modelům je zde pouze z elastické síťoviny a působí trochu levně. Celkově ale dodává kopačkám zase trochu netradiční vzhled, což je asi jeho hlavním účelem, protože jiný efekt v podstatě nemá.

Suma sumárum je vzhled myslím v pohodě a určitě potěší ty, kteří mají radši jednodušší design i když v trochu křiklavějším provedení.

Design kopacek Adidas Ace 16.3 Primemesh

Zpracování

Podíváme se na všechno, co je důležité a co je potřeba zmínit. Ať už pozitivního nebo negativního.

 Svršek boty

U vyššího modelu adidas ACE 16.2 Primemesh je celý svršek kopačky z Primemesh materiálu. U našeho modelu ACE 16.3 Primemesh je Primemesh materiál pouze na přední části kopačky a to od prvního (nejnižšího) černého pruhu adidas směrem dopředu k prstům.

Zbytek kopačky je z levnějšího syntetického materiálu. Primemesh materiál by měl být svými vlastnostmi hodně podobný materiálu Primeknit, který je použit u top kopaček celé řady ACE. Ve skutečnosti je ale Primemesh o něco tlustší, tužší, ne tak flexibilní a celkově o trochu méně pohodlný než Primeknit.

Je však stále lepší než obyčejné syntetické materiály. Ať už v pohodlí tak i v kontaktu s balonem. Adidas ACE 16.3 Primemesh nám dává „ochutnat“, jaký je materiál Primemesh a jaké by to bylo, kdybychom koupili vyšší model celý z Primemesh materiálu. Někomu to bude stačit, někdo rovnou koupí vyšší model.

Zbytek kopačky je z obyčejného levnějšího  syntetického materiálu, který je o něco tenčí, než Primemesh. Na úplném vrchu kopačky je použita NSG technologie (drobné malé vystouplé tečky). Ta by měla zajistit, že se kopačka bude v kontaktu s balonem chovat stejně za jakéhokoliv počasí. Trochu sporná technologie, ale OK, je tam.

Jazyk, límeček u kotníků, tkaničky

Jazyk je spojen s límečkem u kotníku a uvnitř je vše uchyceno k podšívce kopačky, takže to celé tvoří takový rukáv, do kterého nazujete nohu. V porovnání s ACE 16.1 Primeknit, kde tenhle rukáv tvořil jakousi kompresní ponožku z kvalitního Primeknit materiálu, je u ACE 16.3 Primemesh takhle část z levnější elastické síťoviny. Je ji v kopačce méně a nemá takový efekt a nohu v kopačce nedrží tak pevně. To, že vybíhá z kopačky ven v oblasti kotníku, je spíš jen takový designový doplněk, než že by to mělo nějakou výraznější funkci.

Zkus taky:
Adidas X 17+ Purespeed (FG/AG) - recenze

Určitě to nejsou klasické ponožkové kopačky, jak je známe například od firmy Nike, je to spíš jen taková „jako ponožková kopačka“.

Zavazování tkaniček je klasicky ve středu kopačky. Dírky na tkaničky jsou umístěny cikcak – jedna výš, druhá níž, třetí výš atd. To umožňuje trochu pevnější sevření v zavázaných botách. Střed jazyka je vycpán tenčí vrstvou paměťové pěny a tkaničky jazykem v jedné jeho části prochází skrz.

Vnitřek boty a pata

Uvnitř kopačky je tenká syntetická podšívka a v některých místech elastická síťovina, která tvoří zmiňovaný rukáv, do kterého nohu nazujete. Pata je vyztužena. Chrání proti nakopnutí a stabilizuje nohu v kopačce. Zevnitř je na patě malý plát ze syntetické kůže, který zajišťuje trochu lepší pohodlí. Klasická EVA vložka není ničím výjimečná a svojí funkci plní dobře. Z boty se nedá vyndat, je tam pevně přilepena.

Podrážka a špunty

Kopačky mají TPU podrážku, která je na celé botě nejtěžší. Je dostatečně pevná a trochu tužší – ne moc flexibilní. Jsou na ni drobné designové detaily a logo adidas, které už ale oproti vyššímu modelu nejsou černě dobarveny.

Prostě se šetří kde se dá, aby byly boty dostupnější. Jedenáct kónických (kuželovitých) špuntů s klasickým rozložením je podle firmy adidas určeno jak pro FG (pevné přírodní povrchy), tak i AG (umělé povrchy). V porovnání s vyššími modely jsou špunty o něco kratší, takže se opravdu dají celkem dobře využít i na umělé povrchy.

Váha

Kopačka adidas ACE 16.3 Primemesh váží 266 gramů (UK9 – EUR 43 1/3). Což je takový trochu horší průměr.

váha kopaček Adidas ACE 16.3 Primemesh

Životnost

Kromě špičky z Primemesh materiálu se v podstatě jedná o klasické syntetické kopačky. Pokoušel jsem se na internetu najít i negativní ohlasy, ale našel jsem spíš jenom ojedinělé výkřiky, než že by se jednalo o nějaké opakující se závažné problémy nebo vadnou kvalitu. Kvalita je dostačující a kopačky by měly při dobrém zacházení a vhodné údržbě vydržet minimálně jednu nebo dvě sezony, což je dnes takový standard.

Pohodlí

Hned, co do kopačky vklouznete, zjistíte, že kopačky jsou vlastně docela pohodlné. Nikde nic nepřekáží, nikde nic neškrábe ani netlačí. Velikosti odpovídají skutečnosti. Kopačky dobře sedí na noze a nejsou ani nijak výrazně úzké nebo naopak široké, takže by měly vyhovovat téměř komukoliv (možná se mohou zdát trochu užší v prostřední části, takže asi nebudou nejlepší  volbou pro někoho, kdo má vyloženě široká chodidla).

Co se pohodlí týká, nejsou to žádné super kopačky, ale rozhodně jim není ani co vytknout. Takový slušný průměr.

Cena

Momentálně se cena pohybuje kolem 2000 Kč. Za kopačky, které splňují všechny základní požadavky a mají i něco málo navíc, je to cena odpovídající.

Adidas ACE 16.3 Primemesh – shrnutí a závěr

Od firmy adidas je pěkný, že myslí i na hráče, kteří si prostě nemohou nebo nechtějí kupovat jejich top modely řady adidas ACE 16 za 5 a více tisíc a nabízí jim i levnější alternativy, které v sobě mají vždy alespoň něco málo z toho, co mají i top modely řady adidas ACE 16.

Kopačky adidas ACE 16.3 Primemesh jsou takový slušný průměr mezi kopačkami střední třídy a rozhodně se nemají za co stydět. Naopak nabídnou Primemesh materiál, i když jen na části kopačky, NSG technologii a vnitřní „ponožku“, i když v hodně úsporném provedení. Cena myslím odpovídá zpracování a když se budete o kopačky starat, mohou vydržet 1-2 sezony bez problémů. Pokud chcete vyzkoušet zase něco nového, máte skvělou příležitost.

7.5 Hodnocení
Slušný průměr

Kopačky adidas ACE 16.3 Primemesh jsou takový slušný průměr mezi kopačkami střední třídy a rozhodně se nemají za co stydět.

Zpracování
7.6
Pohodlí
7.5
Design
7.5
Líbí se mi:
Nelíbí se mi:
  • vyšší váha
  • kopačky nejsou celé z Primemesh materiálu
Přidej tvoje hodnocení

Ohodnoť článek.

Hodnocení / 5. Hlasovalo:

Ještě nikdo nehodnotil, budeš první?

Truny
Truny

Od roku 2016 pro vás sleduju, co se kde šustne ve světe fotbalových kopaček. Mějte přehled a neztrácejte zbytečně čas. Novinky, recenze, tipy, zajímavosti.

Tvoje komentáře pomáhají i ostatním. Díky.

komentář

Celkové hodnocení

Topkopačky
Logo